Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Topolčany Transparent
 
 

Diskusia

pridané 6.10.2013 22:03:37, IP: 178.41.38.236

Topolčany = skladka odpadu?

Otázka a podnet pre zodpovedných.

Bývam na "Mexiku" a dňa 4.10. na Palkovičovej 18 menili na činžiaku drevené okná za nové plastové, staré okná skončili bachnuté pri kontajnery spolu so súvisiacim bordelom z takejto ,určite neohlásenej ,drobnej stavebnej činnosti.

Moje otázky sú:

1/ prečo mesto grátis dobročinne likviduje tento odpad z podnikatelskej stavebnej činnosti ,možno v mnohých prípadoch "čiernej" ,za peniaze nás platiacich občanov a firiem

2/ prečo slušné oknárske firmy ktoré takýto odpad regulérne likvidujú za svoje peniaze musia ešte mestu navyše platiť za tzv.komunalny odpad, ktorý je rozsahom niekolko desiatových sáčkov od zamestnancov a nemôžu ho v rámci svojich nákladov zlikvidovať s tým stavebným odpadom, v ktorom sú určite tiež desiatové sáčky od montažných pracovníkov.Teda prečo sa má platiť za gramy papierových sáčkov a za tony stavebného odpadu nie ?

3/ Prečo musím žiť a pohybovať sa vo svojom meste medzi takýmto odpadom akoby som žil niekde na skládke, kde je estetika nášho prostredia, ten odpad je tam niekolko dní , ak zrátame počet bytov a frekvenciu výmeny , tak ten bordel je tam " furt".

4/ Prečo aj mesto svojou mierou nedbá na zákon o nekalej konkurencií, ak niektorá firma niečo musí a iná nemusí, dokonca tá prvá jej to vďaka mestu zaplatí cez dane,alebo môžem to pochopiť tak , že tie slušné firmy likvidujúce odpad z ponikatelskej činnosti si môžu tieto náklady prefakturovať mestu? Potešilo by ma aspoň jeden rok spätne.

Tá spomenutá konkrétna výmena v úvode je len špičkou ladovca, tých výmen a upratovania stavebného odpadu nasledne mestom sa dejú stovky a za roky tisícky a tieto peniaze mestu nechýbajú? Ak nie tak nech zníži dane napr. z plôch a pod. pretože tie mnohé neslušné firmy ani mestu dane neplatia pretože možno tu nemajú sídlo ak vôbec niekedy nejaké majú a navyše tu ešte narobia odpad ktorý mesto láskavo a benevolentne grátis zlikviduje

Ivan Herda

Ivan Herda


 


Úvodná stránka