Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Topolčany Transparent
 
 

Diskusia

pridané 22.10.2014 10:00:57, IP: 80.242.44.90

Strieľanie zo vzduchovky - odpoveď

Odpoveď na Vašu otázku by bola v širších súvislostiach obsiahla, preto Vám odporúčam zoznámiť sa so zákonom o zbraniach a strelive, kde sú presne vymedzené obmedzenia streľby aj zo vzduchových zbraní.
Všeobecne však platí, že zo vzduchovky je možné strieľať iba na strelnici alebo na takých miestach, kde nie je ohrozený život, zdravie alebo nehrozí poškodenie cudzieho majetku. Takým miestom je napríklad aj súkromný pozemok, kde je ale pri streľbe zo vzduchovky povinnosť prijať také opatrenia, aby nedošlo k ohrozeniu susedov ... a pod.
Čitatelia by si mali uvedomiť, že aj vzduchovka je zbraň, ktorú nemožno vypožičať osobe mladšej ako 18 rokov alebo takejto osobe ju zveriť bez dohľadu osoby staršej ako 18 rokov, vzduchovku nemožno viditeľne nosiť na miestach prístupných verejnosti (okrem výnimiek), takže iba v puzdre a pod. Nie je jedno akú vzduchovú zbraň používame na streľbu - podľa úsťovej energie strely sú vzduchové zbrane zaradené do kategórie „C“ alebo „D“, pričom na vzduchové zbrane v kategórii „C“ je potrebné vlastniť aj zbrojný preukaz!!!
Akékoľvek podozrenie z nerešpektovania ustanovení zákona o zbraniach a strelive v budúcnosti oznámte OO PZ SR alebo mestskej polícii prostredníctvom bezplatnej nahrávanej tel. linky č. 159. Vami opísanú situáciu na Ul. Inovecká alebo Ul. Pionierska preveríme.

Ing. Ľudovít Duša, náčelník MsP


 


Úvodná stránka