Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Topolčany Transparent
 
 

Diskusia

pridané 6.8.2018 07:11:25, IP: 80.242.44.90

Cyklochodníky - odpoveď

Dobrý deň,

doteraz MPRV SR v troch kolách podporilo 63 cykloprojektov z celého Slovenska za 30,7 mil. eur. Mesto Topoľčany taktiež požiadaloMPRV SR (v rámci výzvy IROP-PO1-SC122-2016-15) o nenávratný finančný príspevok pre projekt „Podpora budovania cyklistickej infraštruktúry v meste Topoľčany“, ktorý by mal byť prvou etapou budovania cyklotrás v našom meste. Rozhodnutie o schválení tejto žiadosti bolo Mestu Topoľčany oznámené v Júny 2018. Predpokladaný začiatok realizácie projektu ( s prihliadnutím na proces verejného obstarávania) je naplánovaný na 04/2019. Hlavnými aktivitami projektu „Podpora budovania cyklistickej infraštruktúry v meste Topoľčany“ sú:
• vybudovanie cyklistickej komunikácie a mosta pre peších a cyklistov (cez rieku Nitru), formou obnovy a rekonštrukcie už existujúcich cyklistických komunikácií, budovaním nových cyklistických komunikácií, cyklokoridorov na existujúcich miestnych komunikáciách a komunikáciách medzi sídlami.
• budovanie doplnkovej cyklistickej infraštruktúry – v rámci nej pôjde o osadenie krytých uzamykateľných parkovacích zariadení pre bicykle v meste Topoľčany v celkovom počte 2 ks.
• budovanie prvkov upokojovania dopravy - pri úseku na Tribečskej ulici pred východom zo školského areálu je navrhnuté umiestnenie dlhého spomaľovacieho prahu pod priechodom pre peších.

Mgr. Marcela Červeňanská, PhD., projektový manažér


 


Úvodná stránka